Tworząc i odwiedzając Fotograficzną Mapę Warmii odkrywacie i często dzielicie się swoimi lokalizacjami z regionu. To ważne, aby miejsca pod szczególną ochroną przyrodniczą, takie jak rzadkie siedliska flory i fauny, miejsca gniazdowania, rezerwaty i obszary objęte ochroną gatunkową, otoczyć szczególną … Czytaj więcej “NATURE FIRST – Sojusz dla Odpowiedzialnej Fotografii Przyrodniczej”


Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej projektu „Warmia w kolorach”, której współorganizatorem jest Stowarzyszenie „Dom Warmiński”. Większość autorów prac to mieszkańcy Warmii, choć wśród miłośników regionu znalazły się osoby spoza kraju. Organizatorzy zapowiadają także ekspozycję prac … Czytaj więcej “Warmia w kolorach w lidzbarskiej Oranżerii”


„Ścieżka rowerowa szlakiem kolejowym Lidzbark Warmiński – Orneta”

Ślad trasy na Strava: www.strava.com

Plik GPX do ściągnięcia: mapawarmii.pl

Trasa Orneta, Opin, Wolnica, Łaniewo, Bobrownik, Lidzbark Warmiński, stan na czerwiec 2018.

Długość 30 km, suma przewyższeń 94 m, szacowany czas przejazdu … Czytaj więcej “Ścieżka rowerowa szlakiem kolejowym Lidzbark Warmiński – Orneta”


Wszyscy, którym nie udało się dotrzeć do Oranżerii Kultury, mogą także tutaj obejrzeć pokaz multimedialny fotografii, które złożyły się na wystawę Fotograficznej Mapy Warmii.

Pokaz fotografii wchodzących w skład wystawy Fotograficzna Mapa Warmii

Autorzy fotografii:
Danuta Brzostowska, Jolanta Kolinko, Jolanta …
Czytaj więcej “Wystawa Fotograficzna Mapa Warmii – pokaz multimedialny”


Z końcem czerwca ruszyła z przytupem kolejna, dwunasta już edycja Otwartych Mistrzostw Fotograficznych organizowanych przez olsztyński MOK. Wszystkie szczegóły, regulamin, kartę zgłoszenia i ważne daty znajdziecie na nowej stronie OMF: omf.mok.olsztyn.pl.

Najważniejsze, że wciąż to trzy kategorie: Człowiek, Architektura Czytaj więcej “Ruszyła XII-ta edycja Otwartych Mistrzostw Fotograficznych”


Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Nowoczesności „Tartak” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym, w którym fotografujemy zabytki techniki na terenie Olsztyna. Konkurs jest organizowany wspólnie z olsztyńskim MOK-iem i W-M oddziałem PTTK, a nagrody funduje Michelin. Listę obiektów, kartę zgłoszenia i regulamin … Czytaj więcej “Konkurs fotograficzny „Niedoceniane dziedzictwo – techniczne zabytki Olsztyna w obiektywie””Czy natura i czas wygra z właścicielami pokrzyżackiego zamku w Morągu?

Morąg to sympatyczna miejscowość. Panie w informacji turystycznej sprawiają wrażenie bardzo zaangażowanych w promocję miasta, które ma mnóstwo fajnych atutów historycznych, w tym jeden niedoceniany od setek lat – … Czytaj więcej “Czy natura i czas wygra z właścicielami pokrzyżackiego zamku w Morągu?”