Jeśli chcesz dołączyć do autorów Fotograficznej Mapy Warmii, oto krótki poradnik, który pokaże jak łatwo przygotować fotografie. Nie ma potrzeby geotagowania, na dole strony głównej z mapą znajdziesz formularz, w którym proszę Cię o:


Przygotowanie pliku .jpg z fotografią o wielkości dłuższego boku minimum 800, a maksimum 1600 px


Nazwanie pliku odpowiednią nazwą miejsca lub tego co przedstawia fotografia, np. „Aleja Gietrzwałd – Łajsy o poranku”


Określenie jego współrzędnych na mapie – klikając prawym klawiszem myszy


Dodanie opisu miejsca, jego historii, dostępnych źródeł informacji o jego historii – a jeśli chcesz napisać coś więcej o tym miejscu – patrz na gwiazdkę poniżej*


Podaj swoje imię i nazwisko (lub nick) pod jakim chcesz być przedstawiona/y na stronie o autorach mapy oraz link do swojej strony internetowej


Nie zapomnij załadować samego pliku z fotografią


Opcjonalnie wybierz odpowiednią kategorię miejsca (jeśli nie jesteś pewna/pewny, zrobi to za Ciebie admin przy zatwierdzaniu)


A na koniec zaznacz kwadracik potwierdzając, że nie jesteś robotem (chyba że jesteś, wtedy nie) i kliknij Dodaj znacznik.


 

Listopad 2020 to wprowadzenie nowej funkcjonalności – możliwe jest samodzielne dodawanie fotografii, miejsc, znaczników, historii, markerów – niepotrzebne skreślić. Mam nadzieję że ta zmiana się Wam spodoba i pozwoli tchnąć trochę życia w Fotograficzną Mapę Warmii.

* Jeżeli macie ochotę współtworzyć wpisy o poszczególnych miejscach korzystając z różnych źródeł, zaczynając od Wikipedii, zapraszam do kontaktu: kontakt@mapawarmii.pl.


Na koniec musi pojawić się krótka regułka, którą wysyłając fotografie akceptujecie: 

„Wysyłając fotografię wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację fotografii na http://mapawarmii.pl oraz w serwisach publikujących materiały prasowe dotyczące Fotograficznej Mapy Warmii”

 

architektura, ruiny        kapliczki, aleje, drogi        drzewa, skupiska drzew        brzegi jezior i rzek        astrofotografia        pola, panoramy        tereny opuszczone        las